Sık Sorulan Sorular
03 Ağustos 2021

Sosyal Güvencem Yok Nasıl Muayene Olabilirim ?

Muayene olmak istediğiniz polikliniğin müracaat birimine uğrayarak sıranızı alabilir ve ücretinizi ödedikten sonra muayene olabilirsiniz. Acil vakalar ücretsizdir.

Hastanenizde Kaydım olmadığı için randevu alamıyorum ne yapmalıyım?
Randevu almanız için hastanemiz veri tabanında kayıtlı olmanız gerekmektedir.  Bir defaya mahsus hastanemize gelerek kaydınızı olduktan sonra randevu sistemimizden faydalanabilirsiniz.

Randevularıma 5 defa gelmediğim için randevu alamıyorum ne yapmalıyım?
Bu engelleme hasta mağduriyetini önlemek amacı ile yapılmaktadır.  5 defa randevu alıp randevularınıza gelmediyseniz bir defaya mahsus olmak üzere hastanemiz müracaatlarından sıra almanız gerekmektedir. Sıra alırken de randevu alamadığınızı belirtirseniz müracaatta görevli personelimiz gelinmeyen randevu kayıtlarınızı silecektir.

Randevu Aldım, Hastaneye geldiğimde ne yapmalıyım?
Hastanemize geldiğinizde hiçbir birime uğramanıza gerek yoktur. Direk randevu aldığınız polikliniğin önünde sıranızı bekleyebilirsiniz.

Sağlık Kurulu Raporu almak istiyorum ne yapmalıyım?
Kurul raporu almak için hastanemiz sağlık kurulu birimine başvuru yaparak gerekli evraklarınızı aldıktan sonra müracaatlarımızdan ilgili doktorlara sıralarınızı alarak muayene olmalısınız. Muayene işlemlerinizi tamamladıktan sonra Salı veya Perşembe günleri toplanan heyetlerimize girmeniz gerekmektedir.

Sıra aldım fakat Polikliniğe gitmedim yinede 5 TL katkı payı ödemem gerekiyormu?
Muayene olmadıysanız sistem gün sonunda otomatik olarak tüm muayene olmayan hastalarımızın takip numaralarını silmektedir dolayısı ile eczanelerde 5TL katkı payı ücretiniz gözükmeyecektir.

 

ÖNCELİK VERİLEN HASTALARIMIZ

 

-          Acil vakalar ( Ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlar ile ivedilikle tıbbi müdahalesi yapılması gerektiğinde hekim tarafından karar verilen vakalar),

-          Ağır özürlü raporu bulunan engelliler,

-          Hamileler,

-          7 yaşından küçük çocuklar,

-          65 yaş üstü yaşlılar,

-          Harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malul ve gaziler.